Ako na efektívny digitálny marketing vašej realitnej kancelárie?

Prišiel čas, kedy sa opäť môžeme stretávať. Zatiaľ, čo uplynulé týždne ľudia hľadali byty či domy predovšetkým na internete, teraz sa môžu ozvať svojim realitným maklérom a obzrieť si tak nehnuteľnosť o ktorú majú záujem.  

Aké kroky, by ste mali ako majitelia, manažéri alebo marketéri realitnej kancelárie podniknúť pre dosiahnutie úspechu? Prinášame vám 6 užitočných rád ako správne pristupovať k digitálnemu marketingu.

1. Digitálna stratégia 

Skoro každý človek hľadá nehnuteľnosti cez internet, keďže v dnešnej dobe čoraz menej ľudí číta inzerciu v novinách. Myslím, že mi dáte za pravdu. Otázkou teda zostáva ako vašich potenciionálnych klientov upútať v online prostredí. 

Dobrá stratégia má jasne zadefinovanú cieľovú skupinu a persónu klienta, ktorý by mohol mať záujem práve o vaše služby. Aký typ klienta sa v období koronakrízy rozhodne predať alebo kúpiť nový byt? Sú to skôr solventnejší záujemcovia alebo stredná trieda? Prečo by vám mali títo ľudia dôverovať? Čo je pridanou hodnotou vašej realitnej kancelárie? Aký obsah ponúknete na Facebooku, webe a čím si získate ľudí prostredníctvom PPC reklamy? 

Odpovede na túto otázku tvoria dobrý základ digitálnej marketingovej stratégie. 

2. PPC reklama 

Vďaka pay per click reklame môžete osloviť veľké množstvo potenciálnych zákazníkov, najmä v tejto dobe. Väčšina potencionálnych zákazníkov vyhľadáva nehnuteľnosti z pohodlia domova.

Vaši potencionálni klienti nemajú čas preklikávať sa zložitým webom. Je viac než pravdepodobné, že oslovia realitnú kanceláriu, ktorá sa im vo výsledkoch vyhľadávania zobrazí ako prvá.

Táto reklama je efektívna práve preto, lebo pri nej neplatíte za jej zobrazenie vo vyhľadávaní, ale až za kliknutie na vašu webstránku. A o to predsa ide. Nepotrebujeme, aby o vašej realitke vedel každý na Slovensku, stačí vám, ak získate 10 skutočných dopytov.

Ďalšou z výhod tejto PPC reklamy je to, že sa zobrazuje iba zákazníkom, ktorí majú o vaše služby záujem. Na to, aby sa na vašu stránku dostali títo zákazníci je potrebná jej správna optimalizácia, pri nej sa treba obrátiť radšej na odborníka.

Ak potrebujete poradiť, pokojne mi napíšte: jaroslavdodok@gmail.com

3. Obsahová reklama 

Laicky povedané, obsahová reklama, to sú rôzne bannery, texty a reklama, ktoré sa zobrazujú na rôznych webových stránkach. Je to niečo ako billboard v digitálnej podobe umiestnený na mieste, ktoré uznáte za vhodné. 

Webové stránky, na ktoré zavesíte svoju reklamu môžete vyberať podľa toho, kto sú vaši cieľoví zákazníci. Napríklad mladé rodiny často navštevujú stránky s oblečením pre deti. Ak teda ponúkate vaše nehnuteľnosti mladým rodinám, obsahovú reklamu môžete vložiť práve na weby, ktoré čítajú. 

Obrázok, na ktorom je osoba, vnútri, žena, sedenie

Automaticky generovaný popis

4. Aký dôležitý je aktuálny obsah na webe 

Mnoho firiem počas koronakrízy akoby zaspalo a ich stánky sú doslova mŕtve. Preto je  dôležité, aby sa zákazník už na vašej úvodnej stránke dočítal o tom, ako vaša realitná kancelária funguje počas epidémie, ako dodržiavajú vaši zamestnanci hygienické opatrenia.

V najbližších mesiacoch ľudia budú potrebovať počuť a vidieť, že si vaši zamestnanci pravidelne dezinfikujú ruky, nosia ochranné prostriedky a že krátko pred nimi nebolo v dome ďalších 10 cudzích ľudí. 

5. Email, ktorý si zákazník prečíta

Ako sa snažíte osloviť potencionálnych klientov? Jednou zo skvelých možnosti je informovať ich skrze e-mail. V prípade, že nemáte ich mailové adresy, na svojom webe môžete ponúknuť bezplatný e-book, ktorý bude podmienený vložením e-mailovej adresy.

Pravdepodobne ste už niekedy reklamné maily posielali. A možno máte hlavu v smútku z toho, že ich aktuálne číta len zlomok vašich odoberateľov. Aj to sa však dá vyriešiť. 

Obrázok, na ktorom je osoba, vnútri, prenosný počítač, stôl

Automaticky generovaný popis

Najlepším riešením je pravidelný A/B testing mailov, kde na prvú časť e-mailových adries pošlete iný predmet (predmet by mal byť výstižný, nie moc dlhý, nemal by obsahovať výkričníky, sumu alebo výzvu na zľavu) a text mailu, ako na druhú časť.

Chvíľu počkáte a na základe dát uvidíte, ktorý mail mal väčší úspech a rozpošlete ho na zvyšné adresy. Opäť je však dôležitá pravidelnosť.

6. Sociálne siete ako podpora predaja

Facebook je ideálny komunikačný kanál, prostredníctvom ktorého môžete zaujať vášho potencionálneho zákazníka. Ukážte mu ako vyzerá nehnuteľnosť, ktorú ponúkate. Dokonca môžete zdôrazniť, že prehliadky nehnuteľností prebiehajú napríklad v hodinových intervaloch – aby sa priestor dostatočne vyvetral. Maličkosť, ale môže zákazníka presvedčiť.

Pridávať príspevky kedykoľvek počas dňa však nie je najlepším riešením. Preto je dôležité zvoliť správny čas, napríklad doobeda okolo desiatej, či večer medzi šiestou a deviatou, vtedy je online najviac ľudí. Čo sa týka obsahu buďte kreatívny, ponúknite livestreamy, 3D fotografie či možnosť prehliadnuť si byt prostredníctvom virtuálnej reality.

Pomôžem vám v tom

Ak vám tento text dáva zmysel a máte pocit, že by vám digitálna marketingové stratégia alebo PPC reklama pomohla, ozvite sa mi. 

Marketing vám pomôžem nastaviť už od 50€ na mesiac a kampaň vám dokážem zrealizovať už od 490€. Myslím, že je to fér. Pomohol som takto v čase krízy už viac ako desiatke firiem z rôznych segmentov (Real-Dom, Kaviareň Dolinka, Kvety Adrose, Pasiv-Dom…).

Pokojne ma kontaktujte na: jaroslavdodok@gmail.com, 0911014004 alebo vyplňte tento krátky formulár a ja sa vám ozvem do 48 hod.

Vaše meno*:

S čím vám pomôžem*?:

Názov vašej firmy/organizácie*:

Váš email*:

Váš telefón*:

Vyplnením formulára sa k ničomu nezaväzujete.
Polia označené * sú povinné

Blog pre vás pripravili: Dávid Maslen a Jaroslav Dodok.

Prečítajte si aj: