DSC_0083Volám sa Jaroslav Dodok

Od 13-tich rokov pracujem v oblasti médií, ako CEO som viedol spravodajský portál Student24.sk. V roku 2012 som bol zaradený v Hospodárskych novinách medzi TOP 20 osobností. Pôsobil som ako marketingový riaditeľ vo firme Global 24, PR Specialist v digitálnej agentúre ONLINE TORO a dnes jednu rozbieham – MAVIO MEDIA

Cez víkend lektorujem, od februára som vyškolil v komunikácii, tímovej práci, v projektovom manažmente a motivácii 290 mladých ľudí, budúcich lídrov a manažérov. 

Som aktívny mladý podnikateľ, ktorého nebaví sedieť doma na gauči a preto radšej tvorím a vymýšľam.  Túžby a sny so mnou výrazne pohli v 13-tich , keď som absolvoval svoj prvý dôležitý telefonát, či skôr pracovný pohovor a stal som sa redaktorom.

Mám rád výzvy. Aj preto som založil celoslovenský spravodajský portál

O dva roky neskôr som vycítil túžbu písať viac o vzdelávaní, nahliadnuť do problematiky školstva, objavovať silu študentských organizácií a hľadať inšpiratívnych ľudí. Prešlo pár týždňov a ja som sa odhodlal pripraviť koncept nového spravodajského portálu a poviem vám, nebolo to najľahšie. Úspech sa však dostavil rýchlo – stal som sa CEO a šéfredaktorom portálu www.student24.sk. Zostavil som 30 člennú redakciu, ktorá je stále aktívna.

TEDxBratislava: Myslite na to, že škola nie je jediný zdroj vzdelávania

Ako 16-ročný CEO som dostal pozvanie podeliť sa so svojim príbehom na medzinárodnej konferencii TEDxBratislava. Moje nadšenie z vymýšľania nových vecí neopadlo ani potom, preto som sa  zapájal do rôznych mládežníckych iniciatív (ŠRSŠ SR, KomPrax, eRko).

Spolu s partiou šikovných študentov sme kreativite nechali dvere otvorené a tak vznikli podujatia ako Press Day, Hug Day či Roadshow. V roku 2013 sme medzinárodnú konferenciu TEDx zorganizovali aj v Banskej Bystrici a pozvali Adama Szomlaia z Prezi.

Byť lídrom si vyžaduje veľkú dávku zodpovednosti, no predovšetým tím výnimočných ľudí.

Vidieť problémy a rozoberať ich v krčme na pive je to mainstream. O niečo ťažšie je  postaviť sa a pokúsiť sa o zmenu. Preto som v roku 2012 založil neformálnu skupinu s názvom Rada študentov mesta Banská Bystrica, ktorá sa stala poradným orgánom primátora.

Získali sme viac ako 13 000€, zorganizovali cez 30 úspešných podujatí a vybojovali si kanceláriu na MsÚ. Je to pre mňa zatiaľ najväčšia a zároveň najťažšia skúsenosť vo vedení ľudí, pretože zodpovednosť sa nevzťahuje len na činy, ale aj na osobný rozvoj členov tímu.

Podnikať sa dá aj na Slovensku

Čím ďalej sa venujem dobrovoľníckym či mediálnym aktivitám, tým viac zisťujem, že školstvo sa mení ťažko a pomaly. Jedným krokom vpred a dvomi do zadu. Príležitosť meniť spoločnosť a tvoriť hodnoty vidím aj v oblasti biznisu – vďaka oduševneným podnikateľom. Preto som sa odhodlal podnikať a to v oblasť marketingu a vzdelávania.

Rozhodol som sa ponúknuť talentovaným mladým ľuďom priestor v reklamnej agentúre Mavio Media, ktorá prostredníctvom Gorila marketingu pomáha neziskovým organizáciám, startupom a začínajúcim podnikateľmi s dobrými nápadmi.

Okrem toho v súčasnosti prevádzkujem 4 spravodajské portály a to: Bystrica24.sk, Zvolen24.sk, Žilina24.sk a Študent24.sk, ktoré majú spolu viac ako 800 000 zobrazení mesačne.

Moji priatelia, rodina a kolegovia vedia, že milujem rozhovory na káve. Tak vznikli stretnutia  s Andrejom Kiskom, Viliamom Michalovičom, Jakubom Ptačinom, Štefanom Hríbom, Majom Kasanom či s Katarínou Molnárovou. Oni sú skvelým príkladom toho, ako sa dajú robiť úžasné veci s plným dúškom nadšenia.

Vďaka príležitosti stať sa školiteľom Iuventy som mal príležitosť spoznať nespočetné množstvo nových, zaujímavých a veľmi milých ľudí.

Aj keď to znie idealisticky, som presvedčený, že na Slovensku sú desiatky aktívnych a šikovných mladých ľudí, ktorí už dnes môžu meniť či tvoriť budúcnosť. O tom som ako školiteľ v organizácii IUVENTA presvedčený. Zabúdajú však na jednu úžasnú vec – svoj nevyužitý potenciál. Brzdí ich vek, nedostatočné skúsenosti, či akademické požiadavky.

Preto moje heslo znie: ,,Vek je len formalita, ktorá brzdí ľudí v tom, čo chcú robiť a v čom sú dobrí,“.

Týmto vás vítam na mojej webstránke a prajem vám príjemné čítanie. Aspoň v nasledujúcich chvíľach myslite na to, že vek nie je to najdôležitejšie. Dajte mladým ľuďom šancu,  som si istý, že ukážu čo je v nich.  

magdalena bernatova  

,,Jaro patrí medzi ľudí, s ktorými budem vždy rada  spolupracovať,”

 – Magda Bernátová, školiteľka a facilitátorka MB  Consulting

peter celko 

,,Jaroslav Dodok je skvelý marketér. Nie nadarmo sa  hrdí novým pojmom gorila marketing – je v ňom  proste dobrý,”

 Peter Čelko,  marketingový manažér TrashOut, autor  e-booku  Rozbehnite podnikanie na maximum.

lucia ptacnikova 

,,Sama som sa zúčastnila jeho školení. Poháňať  ľudí  vpred a otvárať im dvere do sveta možností tak, ako  Jarko, nedokáže každý“

– Lucia Ptáčniková, predsedkyňa žiackej školskej rady na    Pedagogickej a sociálnej akadémii v Lučeneci

jaroslav dodok marketing školenie

Rád sa zoznámim aj s vami:

Objavte svoj potenciál a prihláste sa na jedno z mojich školení TU!

Pomôžem vám v marketingu. Ako ho robiť efektívne sa dozviete TU! 

jaro dodok

dodok jaroslavjaroslav dodok

Vzdelanie

Univerzita pre moderné Slovensko (Ivan Mikloš, Miroslav Beblavý, Juraj Karpiš…)

Profil študenta: diplom je osvedčením, že absolvent niektorého z ročníkov UPMS, pozná princípy trhovej ekonomiky, rozumného hospodárenia štátu, vzdelanostnej ekonomiky a potrebu inovácií a modernizácie našej krajiny. Zároveň rozumie ekonomickému fungovaniu sveta a aktuálnym celospoločensky diskutovaným témam.

Obchodná akadémia Tajovského 25, Banská Bystrica (individuálne štúdium)

Profil študenta: stredoškolsky odborne vzdelaný pracovník na vykonávanie ekonomických činností, spojených so získavaním a spracúvaním informácií pre výkon obchodno-podnikateľských funkcií. Marketingové činnosti, finančné hospodárenie…

Dobrovoľnícka univerzita (Lucia Molnárová)

Akreditované štúdium Ministerstvom školstva SR zamerané na rozvoj piatich zručností v predmetoch: Objavovanie, Komunikácia, Kooperácia, Zodpovednosť, Práca so skupinou.

Školenia, workshopy, semináre:

Národný projekt KomPrax  (Iuventa – Silvia Cochová, Jarmila Lipková, Gabriela Selecká, Magda Bernátová)

Profil: Mladý vedúci je osobou , ktorá sa aktívne podieľa na organizovaní mládežníckych podujatí pod vedením mládežníckeho vedúceho alebo pracovníka s mládežou. Jeho kompetencie sú: schopnosť pracovať v tíme, schopnosť motivovať, schopnosť efektívne komunikovať, prezentačné zručnosti, projektové myslenie, finančná gramotnosť, podnikavosť a sebarozvoj,  neformálne vzdelávanie v práci s mládežou.

Aktuálne som už absolventom druhého KomPraxu – a to nadstavbového vzdelávania v rámci témy ,,Mládežnícka politika v samospráve” s čím súvisí aj oblasť strategického plánovania.

Školenie školiteľov (Iuventa – Tibor Škrabský, Darina Čierniková)

Metodika školení, projektová logika, projektové zámery, kompetenčné profily, Colbov cyklus…

Základný kurz (eRko – Juraj Králik)

Akreditované školenie zamerané vývinovú a vývojovú psychológiu, potreby detí v jednotlivých vekových obdobiach, príčiny strachu, riešenie agresie, komunikačné metódy a riešenie konfliktov. Dopĺňali ich praktické aktivity a riešenie modelových situácií.

DemoCrazy (Iuventa – Ondřej Lochman, Ľuboš Marcinek, Peter Kupec)

Medzinárodné trojfázové školenie zamerané na oblasť participácie v školskej, mládežníckej aj obecnej samosprávy. Rozvoj kompetencií v oblasti tímovej spolupráci, líderstva, prezentácie, komunikácie, verejného vystupovania, projektového manažmentu, akčného plánovania, školskej a mládežníckej legislatívy, regionálnej, národnej a európskej politiky mládeže a osobnostného rastu.

Local Connections for Future Interactions

Medzinárodné školenie zamerané na budovanie zahraničných partnerstiev v rámci programu Mládež v akcii.

Čo prezradí Google analytics (Online Toro – Katarína Molnárová)

Práca a orientácia v účte GA, sledovanie všetkých údajov (konverzie, landing pages, čas, prekliky…), práca s demografickými údajmi, segmentovanie podstránok, filtrovanie dát, UX a práca s kľúčovými slovami.


Viac o autorovi tohto blogu: Kto som, čomu sa venujem a o čom píšem?

Homepage jaroslavdodok.com

Leave a Comment.